ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА
ТЕМА:ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК
Тема
уроку: Техніка
вистрибування на гімнастичного козла. Стрибки зі скакалкою
Мета
уроку: Вчити учнів
вправно гімнастичні та акробатичні
вправи; розвивати рухову активність; підвищити інтерес учнів до уроків фізичної культури; розвивати навички самостійного виконання фізичних вправ,зміцнювати
здоров’я.
Завдання
уроку:
Навчальні:
-
Навчити
вистрибувати на гімнастичного козла;
-
Повторити
техніку виконання елементів акробатики (перекид вперед, перекид назад, стійка
на лопатках);
-
Повторити
вправи з рівноваги;
-
Повторити
навички лазіння по канату в 3 прийоми;
-
Повторити
комплекс вправ на розвиток фізичних якостей;
-
Закріпити
навички контролю за навантаженням на організм.
Розвиваючі:
-
Сприяти
розвитку гнучкості, спритності, сили, чіткості виконання акробатичних елементів,
координації рухів.
Виховні:
-
Виховання
сили волі, уваги, витривалості, оптимістичного відношення до життя.
Оздоровчі:
-
Укріплення
здоров`я
дітей;
-
Загартовування
організму.
Інвентар:
гімнастичні мати, гімнастичні
лави, шведська стінка, скакалки, канат,
секундомір.
Хід
уроку
№
|
Зміст уроку
|
Дозування
|
Організаційно-методичні вказівки
|
||||||
1
|
2
|
3
|
4
|
||||||
1.Підготовча частина (7хв.)
|
|||||||||
1
|
Шикування в одну шеренгу, привітання.
|
15с.
|
Черговий дає
команди: «Рівняйсь!», «Струнко!», «За порядком розрахуйсь!»- та доповідає вчителю
про готовність класу до уроку.
|
||||||
2
|
ЧСС
|
15 с.
|
|||||||
3
|
Повідомлення мети і завдань уроку
|
30 с.
|
|||||||
4
|
Теоретичні відомості.
Значення й методика гімнастики для формування постави.
Регулярне виконання загально-розвивальних вправ зміцнює
кістково-м`язову систему, тренує серцево–cудинну і дихальну систему, збільшує рухливість
суглобів, сприяє розвитку швидкості й сили, формуванню постави.
Вправи можуть виконуватися як з предметами, так і без
них. Комплекс ранкової гімнастики повинен складатися з 8-12 вправ, кожну з
яких треба повторювати 10-12 разів. Зарядку потрібно робити щодня.
|
||||||||
5
|
Правила ТБ на уроці
|
30 с.
|
Вправи виконувати після команди вчителя.
|
||||||
6
|
Організовуючі вправи. Основна стійка. Виконання
команд „Направо", „Наліво", „На місці кроком руш",
„Шикуйсь", „Рівняйсь", „Струнко", „Вільно". Стройові вправи
|
30 с.
|
Повороти в русі ліворуч виконують за командами
викладача „Ліво-руч", „Право-руч". Виконавча команда подається під
ногу ,однойменну з поворотом. За цією командою правою ногою виконують крок,
повертаються на носку правої ноги, одночасно з поворотом на 90° виносять ліву
ногу вперед і продовжують рух у певному напрямку.
|
||||||
7
|
Хода:
-
На носках, руки
на поясі;
-
На п`ятках, руки за головою.
|
30 с.
|
Стежити за поставою учнів: голова прямо, плечі відвести
назад, лопатки з`єднати, спину тримати прямо.
|
||||||
8
|
Розминковий біг:
-
Біг з високим
підніманням колін;
-
«Танцювальні
кроки»;
-
«Ножиці»;
|
1 хв.
|
|||||||
9
|
Ходьба та шикування в колону по два
|
||||||||
10
|
Загально-розвивальні вправи .
1.В. п. — основна стійка (о. с.) — руки опущені, ноги на
ширині плеч. 1 — руки вперед; 2 — руки уверх; 3 — руки в сторону; 4 — в. п.
2. В. п.- руки перед грудьми «в замок». 1 — руки вперед «в
замок» долонями назовні; 2 — те ж, уверх; 3 — те ж, вперед; 4 — в. п.
3. В. п. — права рука уверх, ліва внизу. 1-2 — два ривка
руками назад; 3-4 — те ж, зі зміною положения рук.
4. В. п. — нахил вперед, прогинаючись, руки в сторони. 1 —
поворот тулуба вліво; 2 — те ж, вправо. Дивитися вперед. Руки прямі.
5. В. п.-руки на пояс. 1 - нахил прогинаючись, руки в
сторони; 2 — в. п
6. В. п. — руки на пояс, випад вперед правою ногою. 1-2-3
— пружинят покачування на ногах; 4 — стрибком зміна положения ніг.
7. В. п. — руки вперед. 1 — взмах правою ногою, дістати
ліву руку; 2 — в. п.; 3 — взмах лівою ногою, дістати праву руку. 4 — в. п.
8. В. п.- о. с. 1 — упор присівши; 2 — стрибок уверх, руки
уверх
|
3,5хв.
по 4 р.
|
Руки тримати
прямими. Дихання рівномірне
У в. п. лікті
тримати на рівні плечей, у положені1-2-3 — руки прямі.
Кисті зжати в
кулаки. Ривки виконувати якого енергійніше.
. Ноги прямі.
Дивитися вперед.
Тулуб тримати
прямо, нога позаду пряма.
Руки не опускати.
Мах виконувати прямою ногою.
. Стрибки
виконувати м’яко на носках.
|
||||||
Стрибки зі скакалкою.( з обертанням скакалки вперед,
назад; на одній нозі, на обох ногах і змішані;на місці і з переміщенням;)
|
20
стрибків
|
На скакалку не наступати
|
|||||||
11
|
Перешикування з колони по два в колону по одному.
|
Під час ходьби скласти скакалки
|
|||||||
12
|
ЧСС
|
||||||||
1.Основна частина (30 хв.)
|
|||||||||
1
|
Перекид уперед:
-
Упор присівши;
-
Групування в
упорі присівши;
-
Перекати
вперед-назад, групування в упорі присівши;
|
2-3 рази
2-3 рази
2-3 рази
|
Нагадати учням правила ТБ при виконанні акробатичних
вправ.
Голова нахилена вперед, підборіддя торкається грудей,
чоло до колін.
|
||||||
-
Перекид вперед
(злитне виконання) з в.п. упор присівши, перекид уперед, групування
|
3-4 рази
|
Руки тримати нерухомими, доки лопатки не торкнуться
мата.
«Уявіть ніби руки- це коліса машини, які тримають
рівновагу»
Опираючись виставленими вперед руками, відштовхнутися
ногами, зігнути руки й, переносячи вагу тіла на них, нахилити голову на
груди, опираючись лопатками, згрупуватися й виконати перекид.
|
|||||||
2
|
Перекид назад:
-
Перекид на спину
в групуванні;
-
Перекид назад в
упор на коліна;
-
Перекид назад за
допомогою іншого учня.
|
2-3 рази
2-3 рази
2-3 рази
|
Стежити за положенням голови, коліна не випрямляти,
торкнутися долонями мата біля плечей, відштовхнутись від нього;
При виконанні чоло не відривати від колін, приземлення
виконувати на підошву.
|
||||||
3
|
Стійка на лопатках:
-
Поставити руки на
пояс, як в стійці;
-
Стійка на
лопатках з зогнутими ногами;
-
Стійка на
лопатках з прямими ногами
|
1-2 рази
2-3 рази
3-4 рази
|
Чотири пальці назад, великий вперед;
Утримати рівновагу;
Утримати вертикальне положення
|
||||||
Клас розділяється
на 2 групи (дівчата, хлопці)
|
|||||||||
1 Група.
(виконують коловим методом)
|
|||||||||
1
|
Настрибування на гімнастичного козла.
|
2 рази
(другий після
подолання смуги перешкод)
|
1. Настрибування на коліна на гімнастичного козла.
2. Настрибування на коліна, упор присівши.
Настрибування в упор присівши, зіскок вигнувшись.
Стрибок через гімнастичного козла зігнувши ноги.
|
||||||
2
|
Смуга перешкод:
-
Підтягування на
низький перекладині;
-
Лазіння по
шведській стінці, переступити на другу, спуститись;
-
Вправи на м`язи спини «дельфін».
|
10 разів
1 раз
1 раз
10 разів
|
Грудьми торкатися перекладини;
Дивитись вперед, руками триматися лави, спускаючись
донизу лаву охопити стопами;
Другий учень починає вправу лише коли звільниться
прогін від попереднього;
Піднімати руки якомога вище, коліна не згибати
|
||||||
2 Група.
(виконують коловим методом)
|
|||||||||
1
|
Смуга перешкод:
-
Рівновага:
а) ходьба на
носках;
б) ходьба
приставним кроком;
в) ходьба з
переступанням предмета.
-
Стрибки зі
скакалкою
-
Піднімання тулубу
з в. п. лежачи
-
Стрибок в довжину
з місця
|
1 раз
20 разів
10 разів
3 рази
|
Руки в сторони, голову тримати прямо
Відштовхуючись разом обома ногами
|
||||||
Вчитель подає
команду «Останній на приладі. Шикуйсь! До зміни місць занять кроком руш!».
|
|||||||||
ЧСС
|
Починаємо виконувати вправи з показника 100-130 уд./хв.
|
||||||||
Приступити до виконання вправ групами
|
|||||||||
1.Заключна частина (3 хв.)
|
|||||||||
1
|
Повільна хода, відновлення подиху
|
30 с.
|
|||||||
2
|
Гра «Будь уважний». За командою «раз»- упор присівши;
«два»- хлопки позаду; «три»- руки в сторони.
|
1 хв.
|
Учні виконують рухи руками за командою та показом
вчителя
|
||||||
3
|
ЧСС
|
10 с.
|
|||||||
4
|
Підбиття підсумків
|
1 хв.
|
Виставлення оцінок
|
||||||
5
|
Домашнє завдання:
-
Стрибки зі
скакалкою;
-
Згинання та
розгинання в упорі лежачи;
-
Піднімання
тулубу;
-
Перекид
вперед-назад
|
20 с.
(3*30
2*15
2*20
5-6 разів)
|
|||||||
6
|
Вихід із залу
|
||||||||
Мета:
Мета уроку:Вчити учнів вправно виконувати вправи
з м’ячем; підвищити інтерес учнів до уроків фізичної культури; розвивати спрртність, увагу, навички самостійного
виконання фізичних вправ.
Завдання уроку:
§ сформувати в учнів свідомість щодо необхідності занять фізичною культурою і
спортом;
§ збагатити знання учнів стосовно
олімпійських видів спорту, історії Олімпійських ігор, видатних спортсменів;
§ сформувати позитивне відношення та
стійкий інтерес до фізичної культури, спорту, олімпійського руху та здорового
способу життя.
Місце проведення: спортивна зала школи
Обладнання: кеглі, естафетні палички,
обручі, м’ячі, гімнастичні стрічки, мотузки, гімнастичні мати, мішки з
прорізями для ніг, мішечки з піском, фонограми,
Учитель.Добрий день,
дорогі друзі, учасники змагання, вболівальники, гості та поважне журі! Вітаємо
вас на нашій урочистій події – Олімпійському уроці! Як ви, мабуть, здогадалися
цей захід присвячений Олімпійським іграм. Та чи багато ми знаємо про ці видатні
змагання? Можливо, хтось знає більше, хтось менше, а хтось взагалі нічого. Тому
сьогодні я пропоную вам здійснити подорож до малих Олімпійських ігор. Хочу запропонувати вам презентацю «Олімпійські ігри»
В ім’я майбутніх перемог,
Во славу українського спорту,
Хай живе дитяча олімпіада,
Ведуча до нових рекордів!
Знайомтесь, на Олімпіські змагання до нас
прибуло 2 команди.
За традицією олімпійці завжди з повагою
відносяться до країни та її символів, яка приймає Олімпійські змагання.
Прапор — це державний символ
Він є в кожної держави
Це для всіх — ознака сили,
Це для всіх — ознака слави.
Лунає гімн.
Учитель. Насамперед нам для проведення змагань необхідно представити журі.(Представляємо
членів журі).
Для участі в наших змагань запрошуємо учасників, сіддів.
Виходять спортсмени,
судді.
Як же зародилися Олімпійські ігри?
Давайте поринемо у світ Стародавньої Греції. Ви уважно дивилися
презентацію, тому під час змагань ми
проведемо і теоретичний конкурс.
(1. Хто вітав учасників змагань
Олімпіади?
(Боги Олімпа )
2. Де можуть змагатися спортсмени з різних
видів спорту?
( На Олімпійських іграх)
3.Що є символом Олімпіади? ( Символ Олімпіади – п’ять
сплетених кольорових кілець – означають дружбу між людьми усіх континентів:
Європи, Азії, Африки, Австралії та Америки)
4.Коли проголошують Олімпійську клятву?
( На церемонії відкриття Олімпійських ігор)
5. Чому проголошується клятва?
(Для чесного оцінювання змагань)
Прошу команди
перейти до спортивної зали та прийняти участь у спортивних змаганнях.
Клятва. Від
імені усіх учасників змагань я клянусь, що, беручи участь у цих Олімпійських
іграх, я змагатимусь чесно та згідно з правилами, а своєю участю прославлятиму
свою країну та спорт.
Суддя. Від імені усіх суддів та офіційних
осіб я клянусь, що ми будемо виконувати наші обов‘язки на цих Олімпійських
іграх з повною неупередженістю, поважаючи та дотримуючись правил, за якими
вони проводяться, істинно у спортивному дусі.
Учитель Я вірю, що ви
будете вести себе так, щоб підтримувати спортивний дух та чесну гру, згідно з
основними принципами олімпійського руху.
Найкрасивіша традиція — це естафета
олімпійського вогню. Його запалюють у Греції біля гори Олімп, а потім запалений
факел мандрує світом до країни, яка приймає Олімпійські ігри. Прийшла
пора урочистого моменту – треба і нам запалити Олімпійський вогонь.
Виносять
олімпійський смолоскип.
Учитель. Олімпійський
урок вважаємо відкритим!
Прошу капітанів команд промовити клятву.
1 конкурс «Кільце».Вчитель стає напроти своєї команди,
вдягнений у широкий мішок з прорізями для ніг. Між командою та вчителем на
підлозі лежать м’ячі. Учень добігає та бере м’яч в руки після чого біжить до вчителя, м’яч
кладе у мішок і повертається до своєї команди. Всі учні по черзі виконують біг.
Останній учасник повертається до команди разом з вчителем, який біжить у мішку
набитому м’ячами.
2 конкурс «Синхронні стрибки». На підлозі розтягнута мотузка. Учні
стають парами :хлопець перший, дівчина кладе руки на плечі хлопцю. За командою
марш вони разом стрибають через мотузку до кеглі, потім беруться за руки та
повертаються до наступної пари учасників.
3 конкурс «Художня гімнастика».
Двоє асистентів тримають в руках обручі,
поєднуючи три кільця. Учень пролазить в кожне кільце, бере з підлоги
гімнастичну стрічку та біжить виконує круговий рух рукою. Оббігає кеглю та
повертається до обручів, кладе стрічку на підлогу, передає естафету наступному
учаснику змагань.
4 конкурс «Хокей».
Учень, тримаючи в руках ключку, веде тенісний м’яч до
кеглі та в зворотному напрямку. Кожний наступний учасник повторює його рухи.
5 конкурс «Теоретичний конкурс».
Кожній команді роздається кросворд на олімпійську
тематику, а також лист зі словами перевертнями. Завдання кожної команди
виконати найшвидше.
6 конкурс «Зустрічна естафета».
Дівчата стають у колону з однієї сторони майданчику,
хлопці напроти дівчат з іншої сторони. За командою руш хлопець з естафетною
паличкою біжить до дівчини та передає її, після чого сам стає у кінець колони
для дівчат. Дівчина передає паличку хлопцю і стає у кінець колони хлопців.
Естафета закінчується коли всі учасники займуть свої місця на яких вони були на
початку естафети.
7 конкурс «Метання в ціль».
Напроти кожної команди лежить на підлозі обруч та
мішечок з піском.
Учень, добігає до лінії, бере мішечок та кидає його у
кільце. Якщо не влучив тоді підбирає мішечок і виконує наступну спробу, доки не
влучить в ціль. Після влучання у кільце учасник забирає мішечок із обруча та
кладе його на лінію з якої він виконував кидок, бігом повертається до
наступного учасника своєї команди.
8 конкурс «Полоса перешкод»
Учень по пластунськи переміщується по гімнастичним
матам, при цьому старається не доторкнутися до мотузок, які тримають помічники
навпоперек матам, перестрибує через бар’єр, виконує згинання та розгинання рук
3 рази від м’яча, та бігом повертається в зворотному напрямку, перестрибуючи
через натягнуту мотузку.
9 конкурс «Підводне орієнтування».
Перший учасник команди одягає ласти та підносить до
очей бінокль. Біжить до кеглі та вертається назад після чого передає естафету
наступному учаснику.
Учитель. Поки журі
підводить підсумки сьогоднішніх змагань ми разом з вами виконаємо музикальну
розминку. Просто повторюйте рухи. Готові? Почали!
Журі підводить підсумки та нагороджує
команди солодкими призами.
Учитель. Дорогі
друзі! От і закінчився наш олімпійський урок. Сподіваємось, що ви отримали нові
знання, дізнались про те, скільки необхідно докласти сил, здійснити
важкої щоденної роботи для того, щоб завоювати медаль, особливо – олімпійську.
Пам’ятайте, у кожного є своя сходинка, своя висота, і щоб її досягти потрібно
мати велике бажання, віру у свої сили і щоденно докладати зусиль для здійснення
своєї мрії. Бажаю кожному із вас обов’язково її досягти! До нових зустрічей.
Тема: Загально-розвиваючі вправи з м’ячами. Махові рухи лівою
та правою ногами у бічній та лицьовій площині, стоячи біля опори та під час ходьби. Біг у чергуванні з ходьбою до
1000м. Рухливі ігри та естафети.
Завдання уроку:
-
Навчити правилам
виконання ігор
-
Закріпити техніку виконання
загально-розвиваючих вправ з м’ячем.
-
Навчити виконувати махові рухи лівою та правою ногами
у бічній та лицьовій площині, стоячи біля опори та під час ходьби
-
Сприяти розвитку
рухових якостей використовуючи рухливі ігри
-
Виховувати
силу волі, увагу, витривалость, оптимістичне відношення до життя.
-
Укріплювати
здоров`я
дітей;
Загартовувати організму
Хід уроку
№
|
Зміст уроку
|
Дозування
|
Організаційно-методичні вказівки
|
||||
1
|
2
|
3
|
4
|
||||
1.Підготовча частина (10хв.)
|
|||||||
1
|
Шикування в одну шеренгу, привітання.
|
30с.
|
Черговий дає
команди: «Рівняйсь!», «Струнко!», «За порядком розрахуйсь!»- та доповідає
вчителю про готовність класу до уроку.
|
||||
2
|
ЧСС
|
10 с.
|
|
||||
3
|
Повідомлення мети і завдань уроку
|
20 с.
|
|
||||
5
|
Правила ТБ на уроці
|
30 с.
|
Вправи виконувати після команди вчителя.
|
||||
6
|
Організовуючі вправи. Основна стійка. Виконання
команд „Направо", „Наліво", „На місці кроком руш",
„Шикуйсь", „Рівняйсь", „Струнко", „Вільно". Стройові вправи
|
30с
|
Повороти в русі ліворуч виконують за командами
викладача „Ліво-руч", „Право-руч".
|
||||
7
|
Різновиди ходьби:
-
На носках, руки
на поясі;
-
На п`ятках, руки за головою;
-
На зовнішній та
внутрішній стороні стопи
|
1хв.
|
Стежити за поставою учнів: голова прямо, плечі відвести
назад, лопатки з`єднати, спину тримати прямо.
|
||||
8
|
Розминковий біг:
-
Біг з високим
підніманням колін;
-
Біг з закиданням
гомілок;
-
Біг спиною вперед
|
1 хв.
|
|
||||
9
|
Ходьба та шикування в колону по два
|
1хв
|
|
||||
10
|
Вправи з мячем1.В.п. — стійка ноги нарізко, м'яч попереду у прямих
руках унизу.
1-2. Підняти
м'яч уперед-уверх, прогнутися, ліву ногу назад на носок.
3-4. В.п. 5-8.
Теж саме, праву назад.
2. В.п. — сід, ноги прямі, м'яч біля грудей. 1. Випрямити руки уверх. 2.
В.п. 3. Випрямити руки уперед. 4. В.п.
3. В.п. — сід, ноги схрещені, м'яч біля грудей. 1. Поворот тулуба наліво,
руки уперед. 2. В.п. 3-4. Теж саме у другу сторону.
4. В.п. — сід, ноги нарізно, м'яч
уверху. 1. Поворот тулуба наліво, руки в сторони, м'яч на долоні лівої. 2.
В.п. 3. Поворот тулуба направо, руки в сторони, м'яч на долоні правої. 4.
В.п.
5.В.п. — лежачи на спині, руки в сторони, м'яч затиснути стопами прямих
ніг.
1-2. Сісти,
руками обхопити гомілки, м'ячем та стопами не торкатися підлоги.3-4. В.п.
6. В.п. —лежачи на спині, руки уздовж
тулуба долонями униз, м'яч затиснути стопами прямих ніг. 1-2. Підняти прямі ноги уверх, утримуючи
м'яч, торкнутися м'ячем підлоги за головою.
3-4. В.п.
7. В.п. — стійка ноги нарізно, м'яч
попереду у прямих руках унизу.1-4. Кружіння тулуба уліво, утримувати м'яч
прямими руками.5-8. Теж саме управо.
8. В.п. — нахил уперед, м'яч у прямих
руках. 1. Розгинаючись, підкинути м'яч уверх.
2. Піймати м'яч
і повернутися у в.п.
9. В.п. — стійка ноги нарізно, м'яч
біля грудей. 1-2. Нахил уперед, руки уперед, пронести м'яч між ногами назад і
кинути його уверх. 3-4. Випрямляючись, повернутися кругом та спіймати м'яч
обома руками, в.п.5-8. Теж саме з поворотом у другу сторону.
10. В.п. — м'яч лежить на підлозі
біля ніг. 1. Стрибнути через м'яч уперед.
2. Стрибнути через м'яч назад.3—4. Теж саме.
11. Ходьба на місці.
|
5хв.
по 4 р.
|
Руки тримати
прямими. Дихання рівномірне
|
||||
11
|
Перешикування з колони по два в колону по одному.
|
|
Під час ходьби скласти скакалки
|
||||
12
|
ЧСС
|
|
|
||||
1.Основна частина (25 хв.)
|
|||||||
|
|||||||
1
|
Махові рухи ногою.
|
|
Нагадати учням правила ТБ при виконанні вправи.
|
||||
2
|
Біг у чергуванні з ходьбою
|
|
По 30с почергово біг - ходьба
|
||||
3
|
Гра «Бузьки»
|
|
Усі
учасники гри малюють собі кола, діаметром 1м (можна використовувати
гімнастичні обручі) і стають у них на одній нозі. Вчитель говорить: ”Бузьки,
полетіли!”. Всі учасники гри бігають по майданчику, махають руками. Вчитель
забирає одне гніздо і говорить: ”Бузьки прилетіли!” Всі учасники займають
будь які гнізда і стоять на одній нозі. Хто не має гнізда-виходить з гри.
|
||||
1.Заключна частина (5 хв.)
|
|||||||
1
|
Повільна хода, відновлення подиху
|
30 с.
|
|
||||
2
|
Гра «Будь уважний». За командою «раз»- упор присівши;
«два»- хлопки позаду; «три»- руки в сторони.
|
3 хв.
|
Учні виконують рухи руками за командою та показом
вчителя
|
||||
3
|
ЧСС
|
10 с.
|
|
||||
4
|
Підбиття підсумків
|
1 хв.
|
Виставлення оцінок
|
||||
5
|
Домашнє завдання:
Вправи з м’ячем
|
20с
|
|
||||
6
|
Вихід із залу
|
|
|
Немає коментарів:
Дописати коментар